10 cze 2010

Notka z kampanii

Bodaj dwa dni temu w pewnym programie wyborczym prowadzący Radek Brzózka nazwał kandydata Kornela Morawieckiego - Kornelem Makuszyńskim. Niby zwykłe przejęzyczenie, bo i Kornelem, który bardziej "rzuca się na język" jest właśnie Makuszyński. Niemniej w aspekcie wyborów na poważne stanowisko Prezydenta Polski start twórcy Koziołka Matołka wydał mi się dość zabawnym komentarzem do kampanii.
Powiem zatem - Koziołek Matołek na Prezydenta! Z pewnością weźmie się ze wszystkimi ważnymi państwowymi sprawami "za rogi" a w razie potrzeby pójdzie "na rogi". No i w Pacanowie wszyscy byliby zadowoleni, bo nikt by ich nie nachodził.

8 komentarzy:

 1. no i kuty na cztery nogi jest, bo w Pacanowie kozy kują :P albo kozakują? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym widział jako alternatywę dla demokracji jakąś porządną militarną dyktaturę, ciężki totalitaryzm, obozy i prześladowania na tle jakimkolwiek bo pobudki to sprawa drugorzędna. Tylko w takich warunkach Polacy staliby się ludźmi bo jak jest za dużo swobód to ludzie stają się Polakami ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Magda - czy kuty to nie wiem, bo jak doszedł to się rozczarował jednak ;)

  Julesie - ciężkie totalitaryzmy szybko zapadają się pod swoim ciężarem. Nasza natura jest przesiąknięta anarchizmem - nie ma anarchii nie ma Polaka, zatem sytuacja jest patowa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomarzyć zawsze można. Zresztą ja nie mówiłem że jedna totalitarna władza ma być ciągle. Sytuacją idealną byłoby obalanie jednego totalitaryzmu i zastępowanie go innym. I w takich to pięknych okolicznościach przyrody można by wtedy rzec do tego czy owego (parafrazując pewne wielkie dzieło polskiej kinematografi): Totalitaryzmy się zmieniają, ale pan jest zawsze u władzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. problem w tym, że w istocie każdego totaliryzmu tkwi bardzo mocna niechęć do oddawania władzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie sie marzy, zeby tak można było bez władzy, Patryk - czy ja jestem anarchistką? ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. kurcze to od 18 lat nic się nie zmieniło ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za odwiedziny i komentarze