4 kwi 2015

Krótko pisząc: Outpost 37

 

Paradokumentalni obcy
"Posterunek 37" to budżetowy paradokumentalny film science-fiction o grupce żołnierzy broniących tytułowej stanicy. W bliskiej przyszłości Ziemię najechali "Ciężcy", którzy są doskonale opancerzonymi robotami- stworami?, które chcą podbić i skolonizować ziemię. Ludzkość w tym starciu poniosła dotkliwe straty ludzkie i materialne, ale atak odparła. W celu eliminacji reszty "Ciężkich" skonstruowano specjalny rodzaj pocisku w pocisku, który potrafi dobrać im się do skóry a tymczasem samym najedżcom zabrakło...amunicji. Ochotnicy z wyludnionej Ziemii zamieszkują  posterunki strzegące przed potencjalnym resprawnem obcych. Posterunek 37 znajduje się na Bliskim Wschodzie i oprócz "Ciężkich" musi też odpierać ataki miejscowych, którzy mają nie do końca zrozumiałe pretensje.W filmie czuć mocno inspirację filmami Neilla Blomkampa, ale ze względów finansowych i scenariuszowych jest tu wszystkiego mniej. Starcia żołnierzy z obcymi nie powalają wykonaniem ani dynamiką. Oprócz tego mamy przyjmowanie nowych do posterunku i wiążace się z tym przytyki, pogawędki i żarty koszarowe. Dzielni wojacy odkrywają, że obcy chcą na ich terenie dokonać ponownej agresji a dodatkowo robią ludziom wodę z mózgu, że ci rzucają się na swoich. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem takich klimatów (a ja jestem), to obraz być może przypadnie mu do gustu, choć raczej nie zostanie na dłużej w pamięci. Dla reszty może okazać się dość ciężkostrawne, zadaniem wykonanym w sposób rutynowy i po sznurku.Na plus: trzyma formę paradokumentu, jest jakiś scenariusz

Na minus: naśladowanie Blomkampa, widać niedostatki budżetowe

2 komentarze:

  1. a widzisz, nie dalej jak wczoraj zastanawiałam się czy nie obejrzeć, ale do wyboru miałam jeszcze polski "Jeziorak" i zdecydowałam się na ten drugi i dobrze, bo film jak na polski kryminał naprawdę dobry, a Twoja krótka recenzja powyżej utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie zmarnowałam czasu :) dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja obejrzałem, bo Sławek Płatek polecał i jednak to jest film dla fanów, ale nic nie wnosi. Ale oglądałem też Jezioraka i miałem coś o nim napisać, ale pisżac o kryminałach można coś zdradzić niepotrzebnie. Ale film oceniam pozytywnie, ma klimat :)

      Usuń

Dziękuje za odwiedziny i komentarze